Fotografia

  • ślubna
  • reportażowa
  • sesje zdjęciowe
FAQ - pytania i odpowiedz
Gdzie znajdę aktualną ofertę?

Aktualna oferta dostępna jest do pobrania w zakładce oferta lub możesz ją bezpośrednio pobrać klikając pobierz ofertę.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin zdjęć ślubnych?

To zależy już od Was. Im szybciej tym większa pewność że Wasz termin będzie dostępny.

Jak mogę zarezerwować termin?

Należy skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Jeżeli jesteście zdecydowani, podpiszemy umowę i po wpłaceniu zadatku będziemy już tylko czekać na Wasz „wielki dzień”.

Czy musimy się spotkać aby podpisać umowę?

Nie ma konieczności spotykania się aby podpisać umowę. Umowę możemy podpisać elektronicznie.

Czy przy podpisywaniu umowy wpłacany jest zadatek?

Przy podpisywaniu umowy, wpłacany jest zadatek w wysokości 10%-20% wartości wybranego pakietu.

 

Czy zgoda na publikację zdjęć na waszej stronie jest obowiązkowa?

Szanuję prywatność moich klientów, dlatego też jeśli nie wyrazicie zgody na publikację zdjęć to akceptuję to.

 

Jaki jest twoj obszar działania?

Mieszkam we Wronkach w Wielkopolsce, jednak pracuję na terenie całej Polski. Jestem mobilny i chętnie podróżuje, dlatego nie jest dla mnie problemem wyjazd na reportaż do innych miejscowości znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania. Jestem otwarty na propozycję, zarówno jesli chodzi o fotografię ślubną jak i reportażową z innych imprez.

 

Jak wygląda współpraca w dniu ślubu?

Jako fotograf slubny pajawiam się zawszcze około 30 minut wcześniej niż ustaliliśmy to telefonicznie lub też mailowo. Zapas ten zawsze pozwala mi rozeznać teren gdzie będzie wykonywany reportaż fotograficzny. Przez cały czas staram się być blisko Was, ale w taki sposób aby nie rzucać się w oczy i nie przeszkadzać Wam. Staram się nie skupiać tylko i wyłącznie na Was, ponieważ wiem, że Wasi nabliższi są dla Was również bardzo ważni w tym dniu. Kiedy będziecie oglądać gotowe zdjęcia zobaczycie, ile działo się przez cały ten czas.

Czy musimy się kontaktować przed datą ślubu?

W tygodniu poprzedzającym Wasz ślub zawsze się zdzwaniamy telefonicznie (Wy do mnie lub ja do Was) aby potwierdzić adresy oraz ustalić ostatecznie godzinę rozpoczęcia reportażu.

 

O której zaczynasz i kończysz pracę w dniu ślubu?

Rozpoczęcie reportażu uzależnione jest od wybranego pakietu jednak zakończenie zawsze jest po oczepinach. Wyjątkiem który może przedłużyć zakończenie reportażu fotograficznego są podziękowania dla rodziców lub tez tort. Reportaż fotograficzny najczęściej kończy się około godziny 1.00

Ile zdjęć dostaniemy?

Finalna ilość zdjęć jaką otrzymujecie to taka jaką uwzględnia wybrany przez Was pakiet.

Czy sesja narzeczeńska jest konieczna?

Sesja narzeczeńska nie jest wymagana.

Plener ślubny – w dniu wesela czy w inny dzień?

Plener ślubny staram się wykonywać w innym dniu niż dzień ślubu. Sesja plenerowa zazwyczaj trwa około 3 godzin i nie wyobrażam sobie, że moglibyście zostawić Waszych gości samych na sali. Jeśli jednak zdecydujecie się na wykonanie sesji w dniu ślubu to jest taka możliwość.

Czy plener może być w innej miejscowości?

Oczywiście, plener może odbyć się w innej lokalizacji niż adres zamieszkania. Miejsce oraz datę wykonania ustalamy indywidualnie, najczęściej po weselu.

 

Czy przy podpisywaniu umowy musimy zdecydować się na album lub inne dodatki?

Przy podpisaniu umowy nie ma potrzeby decydowania się na konkretne produkty. Pakiety stworzone są propozycją dla Was ale aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów istnieje możliwość modyfikacji pakietów.

Czy zdjęcia dla Nas wybiera fotograf?

Zdjęcia które otrzymujecie są waszą pamiątką i to wy wybieracie jakie zdjęcia otrzymujecie finalnie. Z całości materiału zawsze ja wybieram do 100 zdjęć, resztę zdjęć wy wybieracie przy pomocy specjalnego systemu online do komunikacji między fotografem a parą młodą.

 

Ratunku! Straciliśmy wszystkie zdjęcia w komputerze a DVD gdzieś się zapodział

Nie ma czym się martwić. Kopie surowego materiału trzymam minimum rok od daty ślubu a zdjęcia, które otrzymujecie finalnie minimum trzy lata

 

Czy zajmujesz się filmowaniem?

Osobiście zajmuję się tylko reportażami fotograficznymi ale współpracuję z zespołem filmowców i dlatego też powstała Nasz wspólna oferta.

Jak się przemieszczasz w dniu ślubu?

W dniu ślubu przemieszczam się swoim transportem.

Jak jesteś ubrany?

Nie wyobrażam sobie aby przyjść na reportaż w dresie lub koszulce dlatego też obowiązkowo elegancki strój ale nie wyróżniający się wśród gości weselnych.

 

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii na fotografowanie celebracji liturgicznych?

Tak

Czy pijesz podczas wesela?

Nie