Skip to content

Wspólna przygoda Agaty i Roberta

Przez Ostroróg przejeżdża niezłe cacko – to Volkswagen Bulli, którym pędzą do ślubu Agata i Robert. Widzieliście kiedyś spinki do mankietów w kształcie małych VW? To przyjrzyjcie się dobrze koszuli Roberta (podczas przygotowań do ślubu przyglądałem się także jego skarpetkom i mam wrażenie, że tam także były jakieś auta). Długi warkocz Agaty podskakuje na zakrętach, bo właśnie rozpoczyna się ich wspólna przygoda. Miałem w niej szczęście uczestniczyć jako fotograf ślubny.

Zegar na wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrorogu (nie mylić z Ostrogiem na Ukrainie… ale też jest pięknie!) pokazuje, że już czas na uroczystość zaślubin. Agata patrzy rozmarzonym wzrokiem do wnętrza świątyni – coraz bliżej do ich sakramentalnego „tak!”. Goście i rodzina odprowadzają wzrokiem młodych, którzy dostojnie idą do ołtarza. Podczas przysięgi zachowują spokój i powagę – no, prawie. Udało mi się uchwycić uśmiech panny młodej, a szczerą radość obojga zobaczycie przy wyjściu z kościoła. Wyobraźcie sobie, że zatrzymaliśmy ruch kołowy w tym całkiem klimatycznym miasteczku!

Po uroczystościach zaślubin ruszamy do sali weselnej, a jest nią Gościniec Bracki w Pniewach. Powitanie chlebem i solą, pierwszy pocałunek i taniec w płatkach róż, a za chwilę cała sala wiruje w tańcu. Co ciekawe, w strojach wielu pań dominuje ten sam kolor co kwiatów panny młodej (i auta, którym młodzi przyjechali do ślubu). Przypadek? Nie sądzę. Goście świetnie się bawią, a młodzi nie schodzą z parkietu. Weselnicy podróżują z wodzirejem po Meksyku, Francji, a nawet sami próbują dać koncert i idzie im całkiem nieźle. Przychodzi również czas na tort weselny i… bitwę o truskawki. Na szczęście niegroźną!

Na plener ślubny młodzi wybrali poznańską Palmiarnię. Biel koronkowej sukni, romantyczne spojrzenia zza filodendronów, uśmiechy wśród palmowych liści, rozmowy w cieniu drzew pomarańczowych, spacery po parkowych alejkach… Jak przystało na fotografa ślubnego, złowiłem także ukradkiem pocałunek młodych.

Jeśli chcecie poczuć atmosferę tego niezwykłego wydarzenia, zajrzyjcie poniżej.