Skip to content

Afrodyta i Kacper - czas na zmiany!

Lipiec to bardzo dobry czas na zmianę stanu cywilnego. A że nie ma „r” w nazwie miesiąca? Spokojnie, to tylko przesąd. Zresztą, jeśli ktoś ma wątpliwości, niech obejrzy galerię ze ślubu Afrodyty i Kacpra. Możecie być pewni, że będą szczęśliwym małżeństwem.

Przygotowania

Pod biały dom podjeżdża samochód z napisem „Droga do raju”. Tymczasem w środku młodzi zapinają wszystko na ostatni guzik (względnie muchę lub sznurówkę). Co prawda imienniczce panny młodej wystarczyło wyłonić się z piany morskiej, ale współczesna nam Afrodyta woli bardziej zadbać o swój makijaż, a i przyszłemu małżonkowi nie pokaże się z wodorostami na głowie. Wreszcie biała suknia jest gotowa, biały wianek pięknie prezentuje się we włosach, a złotych szpilek grecka bogini mogłaby pozazdrościć. Wszystko gotowe? W takim razie – w drogę!

Ślub

Miejsce docelowe to kościół pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. W zakrystii młodych wita ikona Świętej Rodziny, tymczasem świadkowie sprawdzają, czy dywan jest dobrze rozłożony, a każda z białych świec zapalona. Na szczęście wszystko gra. Wobec tego tata bierze swój skarb pod rękę i przekazuje w odpowiednie ramiona.
Kościół jest pełen gości. Uśmiechy przeplatają się ze wzruszeniem, z chóru płyną anielskie dźwięki skrzypiec, a młodzi mówią sobie sakramentalne „tak”. Zobaczcie ich radość!

Wesele

Pora na wspólną zabawę. Młodzi zapraszają do Gościńca Winnica w niedalekiej Sławicy (to tylko 20 minut jazdy samochodem, ale za to wokół piękne wielkopolskie pejzaże). Stoły uginają się od babeczek i innych pyszności – ale poczekajmy na pierwszy taniec. Afrodyta i Kacper zostają obsypani płatkami w kształcie serc. A potem – cała sala wiruje, wszyscy dobrze się bawią, zarówno podczas klasycznych tańców, jak i w rytmach żywej muzyki. Z parkietu nikt nie schodzi, niezależnie od wieku. A młodych co i rusz przyłapuję na romantycznych spojrzeniach.

Minisesja

W przerwie między zabawami i tańcami wybraliśmy się z wraz z ekipą cozawesele.com na mini sesje na terenie Gościńca Winnica. W sesji ślubnej oczywiście nie mogło zabraknąć również rodziny oraz najbliższych znajomych.